אייל ציון | במאי, תסריטאי מפיק | קולנוע לעם
מאיה שוטנפלד ציון | קריאיטיב, מפיקה | קולנוע לעם


"קולנוע-לעם" היא חברה להפקת סרטים. החברה מפיקה סרטי תדמית, 
פרסומות, תשדירי טלוויזיה לעמותות והיא אחת החברות המובילות בישראל להפקת קליפים למוזיקאים.  

החברה מנוהלת על ידי בני הזוג, אייל ציון ומאיה שוטנפלד ציון. 

הרעיון המרכזי מאחורי החברה הוא ליצור ולהפיק, מצד אחד, סרטים בגובה העיניים, הפונים ללב הקהל הישראלי ומצד שני להקפיד על הפקה באיכות קולנועית גבוהה. מכאן שמה של החברה "קולנוע-לעם". 

סרט הקולנוע הראשון באורך מלא של אייל ציון הופק בשנת 2010. מאז ועד היום הלקוחות שלנו נהנים הן מהידע הרב שלנו בעולם הקולנוע הקלאסי והן מניסיון רב-שנים שרכשנו בהפקות קולנוע וטלוויזיה רבות. הניסיון שלנו מאפשר לנו לגשת לכל הפקה, בין אם זו הפקת וידאו קליפ למוזיקאים או הפקת פרסומת-טלוויזיה או הפקת סרט תדמית לחברה, באופן המקצועי ביותר שניתן להשיג במחוזותינו. ולא רק באופן המקצועי ביותר אלא גם בגישה מעודכנת לשפת הקולנוע ולשפת האינטרנט והסרטים החברתיים של ימנו. כל זאת במחיר עלות-תועלת הטוב ביותר שניתן להשיג בישראל. וזאת הבטחה. 

רוצים לקרוא יותר? גללו את הדף למטה. 

סרטים עלילתיים ודוקמנטריים
11
סרטי תדמית, תשדירי טלוויזיה ופרסומות
118
קליפים למוסיקאים
112
סרט קולנוע
1

סרט הקולנוע שהפקנו

חלומם הגדול של כל יוצרי הסרטים בעולם הוא ליצור סרט קולנוע. אנחנו עשינו את זה!

בשנת 2010 הפקנו את סרט הקולנוע "לך יום אף לך לילה" בכיכובה של ליאל דניר.

הפקת סרט קולנוע היא מורכבת ביותר. ההפקה נמשכה כשנה וכללה למעלה מ-200 ספקים, אתרי צילום, אנשי צוות ושחקנים.

התסריט כלל 119 עמודים והעלילה התפרסה לאורך נופי ישראל, מגבול הלבנון ועד לאזור המלונות בים המלח. 24 דמויות, 58 אתרי צילום מורכבים, צי רכבים, רכב משא לציוד תאורה, מצלמה וסאונד, קייטרינג וכ-30 אנשי צוות, הם רק חלק מהסיפור ההפקתי סביב הסרט.

אין ספק שהניסיון ההפקתי שרכשנו במהלך הפקת הסרט הוא המשמעותי ביותר מבין כל ההפקות שעשינו. מאז אנחנו עושים שימוש יומיומי בניסיון הכביר הזה בכל הפקה והפקה.

הסרט הוקרן בישראל ובמקסיקו (עם כתוביות לספרדית) מול כ-50,000 צופים.

"לך יום אף לך לילה", 2010, ישראל | שפה: עברית וצרפתית | אורך: 114 דקות | תסריט ובימוי: אייל ציון | הפקה: קולנוע לעם | צלם: גיא רפאל | משחק: ליאל דניר, נטע פלוטניק, דורין כספי, ליאת פישמן לני.

כיום אנחנו עובדים על כתיבתו של סרט דרמה-פעולה חדש שאנחנו מקווים להפיק בקרוב. 

הפקות מפורסמות שלנו

סרט הקולנוע "לך יום אף לך לילה", "עובדה" עם אילנה דיין, "אמנון לוי" תכנית התחקירים, "רצים לדירה" הריאלטי של טלעד, ערוץ 2, תכנית הבוקר של "קשת" "יום חדש" עם סיוון רהב מאיר וגידי גוב, ערוץ 2, "ברומטר" תכנית התחקירים של ערוץ 3 וצילום חדשות בערוצים השונים, הן רק חלק מההפקות המפורסמות שלקחנו בהן חלק, הן בבימוי כתבות צבע והן בצילום ועריכה של תוכן רב.

במסגרת העבודות השונות ראיינו אושיות בכירות כמו, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שמעון פרס, משה קצב, ארקדי גאידמק, רני רהב, יעקב פרי, השף חיים כהן ואושיות רבות מעולם הבידור הישראלי.

בנוסף הפקנו, כתבנו וביימנו את הדרמה הקומית "שקוף" (2003, 35 דקות), את הדרמה הקומית "למבוגרים בלבד" (2002, 33 דקות), את הדרמה הקצרה "מלחמת בן קיש", (2008, 7 דקות) ואת הדרמה הקצרה "האיש מהים" (2009, 7 דקות) שהגיעה למקום השני במסגרת תחרות הסרטים הבינלאומית "48 שעות". בשנת 2010 הפקנו סרט קולנוע עלילתי בשם "לך יום אף לך לילה" (קראו בעמודה משמאל) ומשנת 2011 הגברנו את העצמאות שלנו בתחום ההפקות ומאז הפקנו מעל 100 קליפים למוזיקאים, ביניהם מיכל אמדורסקי, רונה קינן, טל גורדון, דן תורן, אהרון רזאל, רגב הוד ועוד רבים. כמו כן הפקנו כ-12 תשדירי שירות עבור עמותת "צו מניעה" העוסקת בהגברת המודעות לסרטן המעי הגס - תשדירים שזכו לשידורי טלוויזיה רבים ולחשיפה עצומה. 

בשנת 2017 קיבלנו לידנו את פרויקט 50 שנה לירושלים שבמסגרתו אנחנו מפיקים מספר סרטים. את הראשון שביניהם ניתן לראות בעמוד "הפקת סרטי תדמית". 

למה כדאי לכם לעבוד אתנו? 

פשוט מאד - אנחנו חברת הפקות אינטימית עם יכולות של משרד פרסום\הפקות בינלאומי לכל דבר. אין הפקה שאנחנו לא מסוגלים להתמודד איתה. יצרנו סרט קולנוע עצמאי, מאות סרטי תדמית וקליפים למוזיקאים ולא מעט פרסומות טלוויזיה.

הכל קורה אצלנו: מיקוד קהל היעד לסרט, הרעיון, התסריט, ההפקה - בימוי, צילום, ציוד, צוות, שחקנים, מציגים, דוגמניות, לוקישנים ועד לפוסט פרודקשן - עריכה, מוזיקה, אנימציה, כותרות וכל מה שהסרט שלכם צריך - הכל במקום אחד מרוכז.  

יש ברשותנו את כל הציוד החדשני ביותר והמקצועי ביותר הקיים המאפשר לנו להפיק קולנוע איכותי מבלי שואו-אוף. החל במצלמות ועדשות קולנוע, מצלמות לצילום תת מימי, רחפים לצילומי אוויר ומייצבי מצלמות קולנוע מתקדמים. אנחנו מרחיבים את כמות הציוד והצוות רק כשההפקה אכן דורשת זאת ולכן הלקוחות שלנו נהנים ממחירים הוגנים ביותר שאינם כוללים את השואו-אוף האופייני לעולם ההפקות המקומי.  

מי שמכיר אותנו לא עוזב... אפשר לראות בעמוד הקליפים שלנו, מוזיקאים שהפיקו איתנו 4, 5, ו-7 קליפים ובעמוד סרטי התדמית, עמותות וחברות שהפיקו איתנו כ-8 ו-10 סרטים ותשדירי טלוויזיה.  

אבל לא רק פשטות ההפקות והמחירים ההוגנים שלנו הם הגורם ללקוחות החוזרים שלנו אלא בעיקר-בעיקר הניסיון הרב, הידע העמוק והנרחב שלנו בעולם הקולנוע ודרכי ההפקה החכמות, הם שמאפשרים לנו לייצר הפקות שרק נראות יקרות. 

נעים להכיר:) אייל ומאיה

סרטים עלילתיים ודוקמנטריים
11
סרטי תדמית, תשדירי טלוויזיה ופרסומות
118
קליפים למוסיקאים
112
סרט קולנוע
1